FANDOM


Odkrywcy nowych światów
OdkrywcyNowychSwiatow
Informacje o książce:
Autor Edward Woods i John Butterfield
Gatunek sci-fi
Wydawca Encore
Data wydania 1983
Liczba paragrafów 232
Liczba stron  ?

Odkrywcy nowych światów - połączenie gry planszowej i paragrafowej. Polska wersja, wydana w 1983 roku, bazowała na angielskiej Voyage of the B.S.M. Pandora - Podróż biometrycznej misji badawczej Pandora z 1981 roku.

Opis Edytuj

W grze gracz wciela się w rolę kapitana statku kosmicznego (Pandora), który wraz z siedmioosobową załogą, złożoną z dowódcy, nawigatora, inżynier, lekarza, naukowca, zwiadowcy i żołnierza, wyrusza z misją naukową, której celem jest zbadanie galaktyki oraz bezpieczny powrót do domu. Uczestnicy wyprawy oprócz specjalistycznego sprzętu mają do dyspozycji 4 roboty. Gra polega na badaniu terenów nieznanych planet, a zadaniem kapitana jest odpowiedni dobór i przygotowanie ekspedycji. Wyprawy na powierzchnię muszą być każdorazowo przemyślane, bowiem prom jest zbyt mały by mógł zabrać wszystkich członków załogi i wystarczające ilości sprzętu i zasobów w daną misję. Każda wyprawa badawcza wyruszająca ze statku - matki, musi mieć przewidzianą energię na wykonanie misji ale i powrót do gwiazdolotu. Po powrocie z wyprawy, gracz oblicza ile zasobów energii i paliwa zostało straconych oraz podlicza Punkty Zwycięstwa.

Tylna okładka Edytuj

Czy marzyłeś o tym by podróżować do gwiazd, badać nowe planety, poznawać pozaziemskie formy życia? Oto przed Tobą gra, która może spełnić te marzenia. Pozwól wprowadzić się w ten wspaniały, pełen przygód świat, gdzie masz szansę sprawdzić swoją odwagę, wykazać się sprytem, zaradnością, umiejętnością strategicznego myślenia. Będziesz miał do swojej dyspozycji załogę, roboty oraz całe wyposażenie gwiazdolotu, ale zadania jakie staną przed Tobą na tajemniczych i groźnych planetach nie będą proste. Nie lękaj się jednak trudów! Zostań Odkrywcą Nowych Światów!

Zawartość pudełka Edytuj

  • instrukcja (zawierająca 232 paragrafy)
  • plansza (42 x 30 cm)
  • 11 żetonów załogi i robotów
  • 21 żetonów sprzętu
  • 39 żetonów istot żywych
  • 5 żetonów artefaktów obcych cywilizacji
  • 24 żetony pomocnicze

Linki zewnętrzne Edytuj